En İyi Müzik Yapma Uygulamaları
Uygulama mağazalarında yüzlerce müzik yapım uygulaması var ve bu bazen kafa karıştırabiliyor. Biz de bu durumda size yardımcı olmak için bir liste hazırladık.

Müzik uygulamaları pek çok akıllı telefon kullanıcısı tarafından sıklıkla kullanılıyor ve doğru uygulamalarla, ortaya gerçekten yaratıcı çalışmalar çıkabiliyor. Biz de hiç müzik yeteneğiniz olmasa dahi kullanabileceğiniz müzik uygulamalarını listeledik.

Bu şüphesiz en kolay ve en erişilebilir müzik uygulamalarından birisi. Figure oldukça basit bir arayüze sahip ve ne yaptığınıza dair hiçbir fikriniz olmasa bile, ortaya güzel melodiler çıKarmanıza yardımcı oluyor.

Davul ve bas melodileriyle farklı müzikler ortaya çıkarabileceğiniz Figure'da aynı zamanda çalışmalarınızı paylaşabileceğiniz bir ağ da bulunuyor.

iOS

16-12/14/keezy.jpg

Sekiz tane renkli bloktan oluşan ve oldukça basit bir uygulama olan Keezy, sizi oldukça eğlendirecek bir uygulama.

Çalışmalarınızı hızlı şekilde kaydedebiliyor ve tüm dünyayla paylaşabiliyorsunuz.

iOS

Android kullanıcılarına yönelik olarak en iyi müzik uygulamalarını derledik. Müzik dinlemeyi...

16-12/14/ninja-jamm.jpg

Eğer Keezy'nin sunduklarını yetersiz bulursanız, Ninja Jamm ile daha ileriye gidebilirsiniz. Daha kompleks bir uygulama olan Ninja Jamm için birkaç dakika daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor.

Daha önceden kaydedilmiş sample müzikler barındırsa da, maalesef bunların pek çoğu ücretli. Yine de uygulama Android ve iOS'ta ücretsiz

Android / iOS

16-12/14/nanoloop.jpg

Nanoloop, yeni başlayanlar için oldukça başarılı olduğu gibi aynı zamanda profesyonel kullanıcılara da hitap ediyor.

En fazla 8 enstrüman üzerinde çalışabileceğiniz uygulama, gerçek hayatta eline hiç müzik aleti almamış olanlar için bile epey kolay.

Android / iOS (Ücretli)

16-12/14/arpio.jpg

Arpio, kendisini 'yeni bir müzik enstrümanı' olarak tanıtıyor. Yani daha önce müzik aleti çalmadıysanız, Arpio ile başlayabilirsiniz.

Tonları basitçe parmaklarınızla kontrol ediyorsunuz, hızı ve melodiyi buna göre ayarlıyorsunuz.

Android

16-12/14/music-maker-jam.jpg

Music Maker Jam aslında uzun zamandır bir masaüstü yazılımı olarak bulunuyordu fakat artık cep telefonlarında da yer alıyor.

Her ne kadar uygulama içi pek çok satın alım seçeneği olsa da, kullanmak ve indirmek tamamen ücretsiz.

Android / iOS

16-12/14/soundtrap.jpg

Her ne kadar ciddi müzisyenleri hedeflese de, yeni başlayanlar için de oldukça iyi bir seçenek. Aynı zamanda kendi ses veya enstrüman kayıtlarınızı da alabiliyorsunuz.

Basit bir 'sürükle, bırak' arayüzüne sahip olan Soundtrap, aynı zamanda kendi topluluğuna da sahip ve bu şekilde müzik paylaşımı yapılıyor.

Kaynak : http://shiftdelete.net/en-iyi-muzik-yapma-uygulamalari-77745

YOUR REACTION?