LeBron James Space Jam 2'de Oynayacak!
90’lı yılların sonunda dönem sinemasının 7’den 70’e geniş bir izleyici kitlesine sahip filmi olan Space Jam'in 2. filminde, ünlü basketbolcu LeBron James’in oynaması kesinleşti.

Bazı filmler vardır belirli bir izleyici potansiyeline sahiptir ve belirli sayıda izleyiciye hitap eder. Bazı filmler vardır, tarihe mal olur ve 7’den 70’e çok geniş bir izleyici kitlesi tarafından izleyici ile buluşur.

1996 yılında Bugs Bunny, Duffy Duck, Sylvester, Tweety vb. Looney Tuneskarakterleri ve NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi basketbolcularından biri olan Michael Jordan’ın yer aldığı Space Jam filmi de hiç şüphesiz ikinci kategoriye dahil filmler arasında yerini almıştı.

Hem animasyon, hem de gerçek ortam sahneleri barındıran film, çok beğenilmesine, 330 milyon dolar değerinde gişe hasılatı yapmasına rağmen uzun yıllar tekrar çekilmemişti.

Fakat aradan geçen 20 yıl sonrasında yapımcılar kararlarını değiştirerekSpace Jam 2 filminin çekimlerine başlanacağını ifade etmişlerdi.

Nitekim filmin çekileceğinin açıklanmasının ardından Michael Jordan yerine hangi basketbolcunun filmde yer alacağına ilişkin tartışmalar baş göstermişti.

Şimdiki süreçte ise söz konusu tartışmalar son buldu ve Justin Linyönetmenliğinde çekilecek Space Jam 2 filminde NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyen LeBron James’in oynayacağı Independent'da yer alan haberde açıklandı.

Filmin vizyona gireceği tarih ve LeBron James’e hangi Hollywood yıldızınıneşlik edeceği soruları ile belirsizliğini koruyor.

Biraz nostaljiden zarar gelmeyeceğini düşünerek kült filmin fragmanını sizlere sunuyoruz.

Kaynak : http://shiftdelete.net/lebron-james-space-jam-2-oynayacak-71105

YOUR REACTION?