Apple Eski iPhone Sahiplerine Para Ödeyecek!
Apple'ın Battergate olarak adlandırılan süreç kapsamında eski iPhone modellerini haber vermeden yavaşlatması 25 dolar ödemeye mal oldu.

Komplo teorileri genelde doğru çıkmaz, ancak Apple’ın iPhone modellerini yavaşlattığı, Batterygate olarak adlandırılan kriz ile doğrulanmıştı. Tabi eski iPhone’ların yavaşlatılma nedeni yeni modellerin satışını artırmak değil.

iPhone’un batarya performansı düştüğünde pil süresinde yaşanacak ciddi düşüşlerin önüne geçmek isteyen Apple bunu işlemci hızını düşürerek telafi ediyor. Tabi, bu durum ortaya çıkana kadar kullanıcıların bundan haberi yoktu.

Daha sonra iPhone ve iPad’lerin Ayarlar menüsüne Pil Sağlığı bölümünün eklenmişti. Eski iPhone’lar habersiz yavaşlatıldığı için açılan davalar sonucunda kullanıcılara 25 dolar ödenmesine karar verildiğini sizlere duyurmuştuk.

Bunun için bir internet sitesi açıldı ve kullanıcıların talepleri toplanmaya başlandı. Tüm taleplerin 6 Ekim tarihine kadar iletilmesi gerekirken, daha önce belirttiğimiz gibi sadece ABD’de yaşayan kullanıcıları kapsıyor.

Teknoloji devi toplamda 500 milyon dolar ödeyecek bu da her kullanıcı için 25 dolar anlamına geliyor. Karara göre, iOS 10.2.1 veya üstünü çalıştıran  iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus veya iPhone SE kullanıcıları bu ödemeyi alacak. Ayrıca 21 Aralık 2017’den önce iOS 11.2 güncellemesi almış iPhone 7 ve 7 Plus sahiplerini de kapsayacak.

Eski iPhone sahiplerine yapılacak olan ödeme hakkında ne düşünüyorsunuz?

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.

https://shiftdelete.net/apple-eski-iphone-sahiplerine-25-dolar-odeyecek

YOUR REACTION?

Disqus Conversations