چرا از سرخ کن صنعتی استفاده کنیم؟
در صورتیکه بتوانید از سرخ کن صنعتی به خوبی استفاده کنید می توانید هم غذای باکیفیت تری تهیه کنید و هم اینکه سریع تر به غذای خود برسید.

 مزیت سرخ کن صنعتی چیست؟

مزیت سرخ کن صنعتی بسیارزیاد است. به همین دلیل این دستگاه ها توانسته اندفروش بالایی داشته باشند. در حال حاضر انواع مختلف از سرخ کن های صنعتی با کارایی و امکانات مختلف توسط شرکت های گوناگون تولید می شوند. در صورتی میتوانید ازهمه ی مزایای این دستگاه ها به خوبی بهره مند شوید که نمونه های مرغوب را از مراکز شناخته شده، سفارش دهید. متاسفانه در بازار سودجویان زیادی هستند که تجهیزات آشپزخانه ی صنعتی بی کیفیت را به قیمت ارزان به دست خریدار میرسانند. نمونه های نامرغوب نه تنها کارایی مطلوبی ندارند بلکه در کوتاهترین مدتزمان گرفتار خرابی مکرر آنها خواهید بود. از مهمترین مزیت سرخ کن صنعتی می توان موارد زیر را نام برد:

·       تردشدن غذا

·       سریع آماده کردن غذا

·       امکان سرخ کردن حجم زیاد غذا

·       صرفه جویی در زمان

·       سرعت کار زیاد

 از آنجاییکه این دستگاه ها قابلیت آن را دارند در مدت زمان کوتاه روغن را داغ کنند، فرایند سرخ کردن در بازه ی زمانی کوتاه انجام می شود. با همه ی مزایای یاد شده، اگر اصولاستفاده از این دستگاه ها به خوبی رعایت نشود در این صورت گرفتار دردسرهای زیادی خواهید شد. روغن موجود در این دستگاه حرارت زیادی دارد و می تواند خطر آفرین باشد.

Image

ویژگی یک دستگاه سرخ کن مناسب

سرخ کن صنعتی مناسب دارای چه ویژگی های مطلوب است؟ سرخ کن های صنعتی  قابلیت این را دارند که حجم زیادی از غذا را سرخ کنند. منبع انرژی مورد نیاز برای آنها باید با منبع انرژی موجود در آشپزخانه های صنعتی یکسان باشد. هر یک از این دستگاه ها با امکانات و قابلیت های مختلف تولید می شوند. به همین دلیل تاکید می شود قبل ازخرید، مشخصات آنها را به خوبی بررسی کنید. در این صورت می توانید از مزیت سرخ کن صنعتی راضی شوید. این دستگاه ها مجهز به یک سبد هستند. به همین دلیل به کارگیری آنهابرای جابه جایی مواد غذایی آسان است.

باید و نبایدهای استفاده از سرخ کن های صنعتی

برای استفاده از سرخ کن صنعتی لازم است چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟ در صورتی می توانید از سرخ کن صنعتی به خوبی بهره مند شوید که نمونه های مرغوب را متناسب با نیازهای خود خریداری کنید. قبل ازبه کارگیری آنها سعی کنید  اطلاعات درج شده در دفترچه ی راهنما رابررسی کنید. هرگز استفاده از سبد سرخ کن را حذف نکنید زیرا این امر سبب پاشیده شدن روغن به اطراف می شود. برای خارج کردن مواد غذایی بسیار داغ به هیچ وجه از قاشق های پلاستیکی استفاده نکنید. برای اینکه غذا نسوزد، پیشنهاد می شود هر از گاهی دمای دستگاه را چک کنید. همیشه در آشپزخانه های صنعتی از یک کپسول آتش خاموش کن،استفاده کنید تا در صورت بروز هرگونه اتفاق ناخواسته، بتوانید اقدامات لازم را دراولویت قرار دهید. قبل از اضافه کردن روغن به مخزن دستگاه، بررسی کنید که دستگاه خشک و دور از رطوبت باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره این دستگاه بر روی اینجا کلیک نمایید. 

YOUR REACTION?

Disqus Conversations