espanahouse
خرید خانه در اسپانیا

خرید خانه در اسپانیا

خرید خانه در اسپانیا

اسپانیا در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپاواقع شده است. پایتخت این کشور، شهر مادرید است. اسپانیا با جمعیت 47 میلیون نفر، پنجمینکشور اروپایی از نظر وسعت نیز می‌باشد. بارسلونا، سویا، والنسیا، ساراگوسا، مالاگا،بیلبائو، سالامانگا، گرانادا و مورسیا از جمله شهرهای مهم این کشور می‌باشند.  بخش قابل توجهی از جمعیت این کشور را مهاجران رومانیایی،مراکشی، آلمانی و انگلیسی تشکیل می‌دهند. واحد پول رسمی اسپانیا همانند بسیاری از کشورهایاروپایی یورو است.

اسپانیا جزء کشور‌های سکولار محسوب می‌شود اما مذهبعمده مردم آن کاتولیک است. از نظر جغرافیائی، اسپانیا یک کشور کوهستانی محسوب می‌شود.هرچند که مناطقی همچون آلمریا در آن به صورت کویری و بیابانی می‌باشند. این کشور ازنظر اماکن ثبت شده در یونسکو با 44 مکان تاریخی و دیدنی، رتبه سوم دنیا را پس از ایتالیاو چین از آن خود دارد. همچنین رتبه سوم جذب توریست نیز پس از فرانسه و آمریکا در اختیاراسپانیا است.

اسپانیا به علت وضعیت پایدار اقتصادی که دارد، مقصدمناسبی برای مهاجرین کشورهای مختلف از جمله ایران است. طبق قانون، اتباع خارجی می‌توانندبا خرید ملک در هر کدام از شهرها و یا جزیره‌های تابع آن، اقامت این کشور را دریافتکنند.

دریافت اقامت اسپانیا با خرید ملک

یکی از روش‌های مهاجرت به اروپا، دریافت اقامت اسپانیااز طریق خرید ملک است. خرید خانه در اسپانیا و گرفتن اقامت در صورت تمکن مالی بسیارساده و سریع صورت می‌گیرد. دولت این کشور به کسانی که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریقخرید ملک را دارند، «اقامت بواسطه سرمایه گذاری» اعطا خواهد کرد. با دریافت اقامت ازطریق خرید ملک در اسپانیا، تمام اعضای خانواده شخص مقیم نیز به مجوز تحصیل رایگان،درمان رایگان، بیمه و اجازه کار دسترسی خواهند یافت. این امر می‌تواند هزینه های خانواررا به میزان زیادی کاهش دهد و پس از 5 سال، امکان دریافت پاسپورت اسپانیا نیز برایافراد خانواده فراهم خواهد شد. ایرانیانی که برای اخذ پاسپورت اسپانیا با خرید ملکبرنامه ریزی می‌کنند معمولاً شهرهای بارسلونا، مایورکا، ماریلد و والنسیا را برای اینکار ترجیح میدهد.

کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اقامت اسپانیا باخرید ملک منوط به دریافت مشاوره با کارشناسان فعال در زمینه اخذ اقامت اسپانیا از طریقخرید ملک است که تجربه کافی در این زمینه داشته و به قوانین محلی و دولتی این کشورنیز اشراف کامل داشته باشند. در هر صورت برای اقدام برای اخذ اقامت اسپانیا با خریدملک نباید بی گدار به آب بزنید و پیش از آن تمام زوایای حقوقی آن را مورد بررسی قراردهید. آگاهی از جزئیات حقوقی می‌تواند از دردسرهای احتمالی در آینده جلوگیری کند.کارشناسان ما در ناب هاوس آماده ارائه مشاوره های لازم در این خصوص به شما هستند.

بهترین شهر برای خرید خانه در اسپانیا

شهرهای مختلفی در اسپانیا برای سکونت وجود دارند.انتخاب شهر جهت اخذ اقامت، بستگی به روحیات شخص، هدف از اقامت، نوع سبک زندگی و… دارد.در ادامه مقاله، ویژگی‌های چند شهر محبوب اسپانیا از جمله مادرید، بارسلون، والنسیاو سویا را بررسی می‌کنیم.

مادرید: اینشهر که مرکز استان مادرید و پایتخت کشور اسپانیا است، سومین شهر اتحادیه اروپا از نظرجمعیت می‌باشد. می‌توان برجسته‌ترین ویژگی این شهر 6 میلیون نفری را تیم فوتبال آن،یعنی رئال مادرید دانست. تنوع نژادی در این شهر نسبتا زیاد است. سرزندگی و جو پر انرژیمردم شهر، غذاهای سنتی لذیذ و آب‌ و هوای معتدل از دیگر خصوصیت‌های این شهر زیبا هستند.

این شهر پس از والته مالت و لیسبون، سومین پایتختآفتابی قاره اروپا محسوب می‌شود. مادرید را به نوعی می‌توانیم قطب تجارت و زندگی شبانهدر جهان بدانیم. حمل و نقل عمومی این شهر بسیار با کیفیت است و با این حال روز به روزدر حال بهتر شدن نیز می‌باشد. اگر راه‌ اندازی یا گسترش هرگونه فعالیت اقتصادی یکیاز گزینه‌های لیست اهدافتان برای مهاجرت است، شهر مادرید می‌تواند انتخاب مناسبی جهتسکونت باشد. آشنایی با زبان اسپانیایی مزیت بزرگی برای مهاجران در این شهر محسوب می‌شود.

مادرید را نمی‌توان از نظر هزینه شهری گران محسوبکرد. هزینه‌های زندگی با توجه به درآمد در مادرید نسبتا مناسب است. نکته حائز اهمیتارزان بودن خوراک در این شهر است. البته که هزینه‌های زندگی به نوع و سبک زندگی شخصبستگی دارد. مادرید را می‌توان مرکز فرهنگی اسپانیا دانست.

مادرید جاذبه‌های گردشگری متعددی از جمله، موزهدل پرادو، کاخ سلطنتی مادرید، میدان پوئرتا دل سل، میدان سیبلس و مجسمه خرس و درختتوت فرنگی که نماد این شهر است، دارد.

بارسلونا: بارسلونادومین شهر پرجمعیت اسپانیا بعد از مادرید است. این شهر بندری که مرکز ایالات خودمختارکاتالونیا محسوب می‌شود در شمال شرقی کشور اسپانیا قرار دارد. آب و هوای بارسلون مدیترانه‌ایاست. از ویژگی‌های قابل ذکر این شهر می‌توان به قطارهای سریع‌السیر آن اشاره کرد.

بارسلونا یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیامحسوب می‌شود. معماری شهری یک دست و بی‌نظیر، سواحل گرم و زیبا، موزه‌های متعدد و بزرگو… تنها موارد معدودی از جاذبه‌های این شهر هستند. برخلاف مادرید، می‌توان بارسلونارا از نظر هزینه مواد غذایی شهری گران دانست. هرچند می‌توان فروشگاه‌های با قیمت ارزاننیز در آن پیدا کرد.

 

بارسلون از نظر مراکز فرهنگی و بازرگانی و صنعتی،یکی از مهم‌ترین شهر‌های اسپانیا محسوب می‌شود. بارسلون را می‌توانیم مرکز بازرگانیاسپانیا بدانیم.

در سطح دنیا حدود 406 میلیون نفر، در چندین کشورمختلف به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. به عبارت دیگر، اسپانیایی بعد از زبان چینی،مرسوم‌ترین زبان دنیا محسوب می‌شود اما مردم ایالت کاتالونیا زبان مرسوم اسپانیایینیست و به زبان باسک و گالیسیا صحبت می‌کنند.

والنسیا: سومینشهر اسپانیا از لحاظ وسعت، والنسیا است که به علت شهرت مادرید و بارسلون، از نظر یکمقصد برای مهاجرت، معمولا از اهمیت کمتری برخوردار می‌باشد. این شهر با جمعیت حدود5/2 میلیون نفر، در مقایسه با دو شهر بزرگ اسپانیا، تقریبا کم جمعیت محسوب می‌شود.این ویژگی را می‌توانیم جزو مزایای زندگی در والنسیا بدانیم چرا که علاوه بر جمعیتکم، شبکه حمل و نقل با کیفیت سبب ایجاد آرامش در زندگی ساکنان این شهر می‌شود.

هزینه‌ها در والنسیا به مراتب از بارسلونا و مادریدپایین‌تر است. به عنوان مثال هزینه اجاره مسکن در والنسیا 37 درصد از مادرید ارزان‌تراست. اقتصاد در این شهر تنوع بیشتری نسبت به دو شهر قبلی به ویژه بارسلونا دارد زیرااقتصاد والنسیا صرفا وابسته به صنعت توریسم نیست و چرخ صنایع قدرتمندی مانند پتروشیمی،نساجی، خودرو و… در آن در حال چرخیدن است.

والنسیا پنجمین بندر شلوغ اروپایی و شلوغ‌ترین بندردریای مدیترانه به شمار می‌رود. اماکن دیدنی مثل باغ وحش Bioparc،باغ‌های توریا، کلیسای جامع والنسیا و آکواریوم اقیانوس شناسی از جاذبه‌های توریستیشهر والنسیا محسوب می‌شوند.

سویا: سویاشهری است که در جنوب اسپانیا واقع شده است. این شهر که پایتخت بخش خود مختار اندلسمی‌باشد، از قطب‌های تحصیلی اسپانیا محسوب می‌شود. آب و هوای سویا مدیترانه‌ای با تابستان‌هایطولانی و گرم و زمستان‌ کوتاه و مرطوب است. جمعیت این شهر حدودا 710 هزار نفر است.سویا نسبت به مادرید و بارسلونا شهری ارزان محسوب می‌شود.

از مکان‌های دیدنی شهر سویا می‌توان به قصر آلکازارسویا که مهم‌ترین بنای تاریخی این شهر به شمار می‌رود، کلیسای جامع سویا که سومین کلیسایبزرگ اروپا است و میدان اسپانیا اشاره کرد.

YOUR REACTION?

Disqus Conversations