İkinci el Telefona Garanti Belgesi! İşte Yeni Dönem
Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek ve bu sayede yenilenmiş cep telefonu satışı başlayacak.

Amiral gemisi olarak adlandırdığımız üst seviye telefonların ülkemizde 10 – 15 bin TL arasında fiyatlara ulaşması ve orta seviye telefonlar için 3000 TL gibi fiyatların normalleşmeye başlaması sonrasında birçok kullanıcı ikinci el telefonlara veya giriş segmentinde yer alan cihazlara yönelmeye başladı.

Refurbished olarak tanımlanan yenilenmiş telefon, bilgisayar gibi ürünlerin ülkemizde satışı bugüne kadar pek yayın olmadı. Oysa ABD gibi ülkelerde bu ürünler yoğun ilgi görüyor ve sıfıra kıyasla çok daha uygun fiyata sunuluyor.

Sabah gazetesinden Zübeyde Yalçın’ın haberine göre, Sanayi Bakanlığı’nın ikinci el elektronik ürünleri ekonomiye kazandırmak ve mağduriyetleri önlemek için hazırladığı Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek.

Bu kapsamda ikinci el ürünler “yenilenmiş ürün” olarak tekrar kullanıcı karşısına çıkabilecek. Bakanlık izni ile kurulan yenileme merkezlerinde standartlara uygun şekilde gözden geçirilen bu ürünler tamir edilecek ve yeniden paketlenecek.

Yenilenmiş ürünlerin garanti belgesi olacak. Garanti belgesi olduğu için ürünlere verilen bakım, onarım, montaj gibi satış sonrası hizmetlerden yetkili satıcı ve yetkili yenileme merkezleri sorumlu olacak. Yenilenmiş ikinci el ürünlerde Türkçe kullanım kılavuzu bulunması da detaylar arasında yer alıyor.

Yenilenmiş cep telefonu modelleri hakkına ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..

https://shiftdelete.net/yenilenmis-cep-telefonu-satisi-yakinda-basliyor

YOUR REACTION?

Disqus Conversations