iPhone SE 2'nin Fiyatı ve Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı
Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın yaklaşmakta olan yeni modeli iPhone SE 2’nin özelliklerini ve fiyatını açıkladı.

Daha önceki raporunda iPhone SE 2’nin 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini iddia eden başarılı Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu kez de cihazın merak edilen özelliklerini masaya yatırdı.

iPhone SE 2'nin iPhone 8'e benzer bir tasarıma sahip olacağını söyleyen Kuo, yeni nesil SE’nin A13 Bionic yonga seti, 3GB RAM, 64/128GB depolama alanı ve Touch ID ile geleceğini iddia ediyor. Apple analistine göre iPhone SE 2, üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak: Uzay Grisi, Gümüş ve Kırmızı.

Orijinal iPhone SE, 2016 yılında piyasaya sürüldüğünde 399 dolarlık bir fiyat etiketine sahipti; ancak Apple daha sonra bu fiyatı 349 dolara düşürmüştü. Kuo, Cupertinolu teknoloji devinin iPhone SE 2 modeli için de aynı fiyatlandırma politikasını benimseyeceğini söyleyerek, cihazın yaklaşık 399 dolardan satışa çıkacağını tahmin ediyor.

Yeni nesil iPhone SE, büyük üst ve alt çerçevelere sahip olan, çentiksiz, üzerinde fiziksel bir ana düğme barındıran iPhone 8’e benzemesi nedeniyle Face ID (yüz tanıma) yerine Touch ID (parmak izi okuma) teknolojisini barındıracak. Batarya kapasitesini artırmak için yeni nesil iPhone 11’lerde 3D Touch'a yer vermeyen Apple, aynı stratejiyi iPhone SE 2 ile de takip etmek istiyor. 

iPhone SE 2, özellikle düşük fiyat etiketi ile Türkiye gibi gelişmekte olan pazarlarda önemli satış rakamları yakalayabilir. Ayrıca yükseltme yapmak isteyen birçok iPhone 6 ve iPhone 6'nın sahibi için de ideal bir adres olabilir. iPhone SE 2’nin 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

https://www.webtekno.com/iphone-se-2-fiyati-ve-tum-ozellikleri-h77736.html

YOUR REACTION?

Disqus Conversations