خرید آپارتمان در ترکیه
خرید آپارتمان در ترکیه

خرید آپارتمان در ترکیه

در سال‎هایاخیر اقتصاد رو به رشد ترکیه موجب شده است تا گردشگران خارجی علاوه بر اقامت توریستیدر این کشور، نسبت به سرمایه‌ گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در بخش املاک و گردشگری و ساخت‌ و ساز نیز اقدام کنند.هتل‌های متعددی در پی سرمایه گذاری خارجیان در اقصی نقاط ترکیه ساخته ‌شدهو همچنین مجتمع ‌های مسکونی متعدد و بسیاری لوکس احداث‌ شدهو جمعیت خارجی بسیاری در سال‎هایاخیر از طریق خرید ملک در ترکیه نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کرده‌ اندو در ترکیه زندگی می‌کنند.

در برخی از شهرهای ترکیه مانند استانبول و آلانیا،سرمایه‌گذاری در پروژه ‎های ساختمانی بسیار زیادی صورت گرفته است که با سرعت پیش می‌ روندو موجب رشد منطقه شده ‌اند و می‌توان گفت چهره شهر را به ‌صورتکلی عوض کرده‌اند. یکی از دلایل عمده موفق بودن ساخت و ساز درترکیه، ارزان بودن آن می‌ باشد. به ‌عنوان ‌مثالقیمت خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران بسیار بسیار ارزان ‌تر است. اگر قصدخرید آپارتمان در ترکیه را دارید، با قیمت بسیار مناسب خواهید توانست در استانبول،آلانیا و آنتالیا آپارتمان مورد نظر خود را خریداری کنید که قیمت آن در مقایسه با مواردمشابه با ایران بسیار ارزان‌ تر خواهد بود.

یکی دیگر از دلایل موفق بودن سرمایه‌گذاری در بخشساخت ‌و ساز ترکیه، بحث اقامت ترکیه می ‌باشد.علاقه ‌مندان به اجاره ملک در ترکیه با داشتن اجاره ‌نامه رسمی از صاحب‌خانهو همین‌طور علاقه‌ مندان به خرید خانهدر ترکیه با داشتن سند یا تاپو به نام خودشان قادر خواهند بود از مزایای داشتن اقامتترکیه استفاده کنند.

کدام شهرهای ترکیه برای خرید ملک مناسب هستند؟

آنکارا

آنکارا شهری پر جنب و جوشو شلوغ است که به عنوان پایتخت کشور ترکیه شناخته می ‌شود. این شهر لقب دومین شهر پرجمعیتترکیه را از آن خود کرده است. در آنکارا ساختمان‌ هایی را می‌ بینید که دارای معماری‌های مدرن و امروزی هستند. در این شهر آثار باقیمانده از بنیان ‌گذار جمهوری ترکیهآتاتورک را به وضوح می ‌توانید مشاهده کنید که از جمله آن‌ ها می‌ توان به مقبره آتاتورکاشاره کرد.

اگر چه به دلیل وجود دانشگاه‌هایمعتبری مانند دانشگاه آنکارا، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه فنی خاورمیانه و... حضور دانشجویاندر این شهر پررنگ است؛ اما بیشتر افرادی که در آنکارا حضور دارند سرمایه‌گذاران و تجارهستند. در آنکارا هم مانند استانبول، قیمت خانه‌ها محله ‌به ‌محله تفاوت دارد. میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در آنکارا۱۸۶۱ لیر است. گران‌ترین منطقه آنکاراچانکایا نام دارد که قیمت هر متر ملک در آن ۲۵۷۲ لیر است.

استانبول

منطقه شيشلي استانبول دقيقاًبه خيابان فرشته تهران شبيه است و قيمت سكونت در اين منطقه نسبت بعضی از مناطق استانبولبالاتر است و ساكنان منطقه بايد قيمت بالاتري را براي سكونت خود پرداخت كنند. تنهاتفاوت منطقه شيشلي استانبول با خيابان فرشته تهران اين است كه شما با 7 ميليارد تومانمي‌توانيد در آسمان خراش استانبول زندگي كنيد در حاليکه در تهران به 20 الی 30ميلياردتومان نياز داريد. به طور مثال، قيمت يكي از واحدهاي آپارتمان معمولی 142 متري منطقهشيشلي استانبول، 2 میلیون و پانصد هزار لير تركيه است و اين رقم معادل 5 میلیارد توماناست كه قيمت هر متر مربع آن در حدود 36 ميليون تومان خواهد بود. قيمت مسكن در تركيهدر هر منطقه شهر نسبت به منطقه ديگر متفاوت است و شرايط زندگي در آپارتمان هم در اينزمينه موثر است.

آنتاليا

شهر آنتاليا يكي از معروف‌ترينشهرهاي تركيه است كه بسياري از ايرانيان با نام آن آشنا هستند و حتي به آنجا هم سفركرده‌اند. قيمت مسكن در تركيه در همه جاي آن تا حدي يكسان بوده و به نوعي همه جا يكساناست. قيمت مسكن در تركيه در مورد آپارتمان 126 متري در منطقه آنالياي آنتاليا، 87 هزاريورو قيمت است و بنابراين قيمت آن براساس مبادلات يورو در سال جاري(هر یورو 15هزارتومان) 1 ميليارد و 305میلیون تومان برآورد شده و قيمت هر مترمربع آن در حدود 10میلیونو 350هزار تومان برآورد شده است.

قيمت آپارتمان‌های ديگر دراين شهر با متراژ 100 مترمربع، 300 هزار لير قيمت‌گذاري شروع شده است. ميانگين ريالياين آپارتمان 600 ميلیون تومان مي‌شود.. قيمت مسكن در تركيه را مي‌توان به باتدبيربودن وزير شهرسازي آن نسبت داد.

ازمير

قيمت مسكن در تركيه در شهرازمير با قيمت واحدهاي آپارتماني در اين شهر با شهرهاي ديگر تركيه چندان تفاوتي ندارد.قيمت يك واحد آپارتمان 140 متري، 350 لير تركيه است و براساس نوسانات دلار قيمت اينآپارتمان در ايران با 700 ميليون تومان و هر مترمربع آن، 5 میلیون تومان است.

تفاوت درآمدي بين تركيه وايران نيز بسيار چشمگير است، بنابراين قيمت‌هاي تركيه با قيمت‌هاي ايران برابري نمي‌كندو از آنجائيكه درآمدها در تركيه چندين برابر ايران است بنابراين ارقام مربوط به خريدو اجاره مسكن هم متفاوت خواهد بود. قيمت مسكن در تركيه در مورد ويلاها و واحدهاي آپارتمانيمتفاوت است.

خرید آپارتمان در ترکیه

اگر به دنبال خرید آپارتمان در ترکیه هستید لازم است اطلاعات مفید و مختصری در مورد خرید آپارتمان در ترکیه و یافروش آپارتمان در ترکیه داشته باشید. خرید و فروش آپارتمان در ترکیه در سال های اخیربدلیل جذب سرمایه گذاران خارجی در بورس بوده است. خریداران ملک در ترکیه با خرید آپارتمان در ترکیه می توانند از پرداخت مالیات سالیانه ناچیز اطمینان حاصل کنند همچنین بدانیدبا خرید آپارتمان در ترکیه سند مالکیت قطعی و تام به نام خریدار آپارتمان در ترکیه خورده می شود. خرید آپارتمان در ترکیه در مقایسه با کشورهای هم رده و مشابه با پرداخت بودجه کمتری قابل خریداری است؛ همچنین هزینه زندگی و مایحتاج روزانه در کشور ترکیه بسیار مناسب می باشد با بررسی و مقایسه کردن هزینه های زندگی در کشور ترکیه با سایرکشورهای اروپایی می شود با قطعیت عنوان کرد خرید آپارتمان در ترکیه انتخابی، اقتصادی است. این عوامل سبب گشته است تا هر خریدار آپارتمان در ترکیه که قصد فروش آپارتمان در ترکیه را دارد به راحتی ملک مورد نظر را به فروش برساند.

مهم ترین مزایای خرید خانه در ترکیه عبارتند از:

·        امکان به اجاره سپردن ملک خریداری شده

·        امکان اخذ پاسپورت کشور ترکیه برای اعضای خانواده در مدتی کوتاه

·        آزادی عمل در خرید خانه یا مغازه در ترکیه

·        امکان تحصیل رایگان فرزندان در ترکیه

·        بی نیازی از تسلط به زبان ترکی

·        امکان سفر به بسیاری از کشورهای اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا

·        سفربه 115 کشور بدون نیاز به ویزا

YOUR REACTION?

Disqus Conversations