خرید ملک در استانبول
شهر استانبول ترکیه بازمانده‌ی شکوه قسطنطنیه است. این شهر که با مساجد زیبا و خارق‌العاده‌ی دوران امپراطوری عثمانی شهرت دارد، از نظر موقعیت جغرافیایی نیز منحصر به فرد است.

خرید ملک در استانبول

شهر استانبول ترکیه بازمانده‌یشکوه قسطنطنیه است. این شهر که با مساجد زیبا و خارق‌العاده‌ی دوران امپراطوری عثمانیشهرت دارد، از نظر موقعیت جغرافیایی نیز منحصر به فرد است. شهر استانبول را می‌توانتنها شهری در جهان دانست که توسط پلی به نام پل بسفر به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیممی‌شود. به همین دلیل است که به این شهر، پلی بین دو قاره می‌گویند. شهر استانبول ترکیهبه عنوان پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه، مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی این کشور است به طوریکه هفتمین شهر پرجمعیت و بزرگ اروپا نیز محسوب می‌شود. بیش از دو سوم جمعیت شهر استانبولدر قسمت اروپایی آن ساکن هستند.شهر استانبول پر جمعیت ترین شهر ترکیه و همچنین مرکزفرهنگی ، تاریخی و اقتصادی ترکیه نیز محسوب می ‌شود ، دین اکثریت مردمان ترکیه و استانبولاسلام و مذهب سنی می باشد و به همین دلیل ، استانبول می ‌تواند مقصد بسیار دلپذیر ومناسبی برای شما مسافران باشد ، شهری با تلفیقی از المان‌های مذهبی ، سنتی و توام باظاهری به روز و شیک که چشم هر گردشگری را خیره می کند . استانبول معمولا در نوروز مملواز مسافر ایرانی می شود و گردشگران زیادی این شهر را برای سفر عید انتخاب می کنند.

تاريخچه استانبول

پس از کشف مصنوعات دوره نوسنگیدر اوایل قرن بیست و یکم به دست باستان شناسان، اولین نشانه های سکونت انسان به قبلاز هزاره هفتم در شبه جزیره تاریخی استانبول بر می گردد. این ساکنین که متعلق به عهدمفرغ بوده اند در فیکیرتِپه که در بخش آسیایی استانبول واقع شده است زندگی می کردند.همچنین نشانه هایی از سکونت فینیقی ها نیز در منطقه کادیکوی در دست می باشد.

استانبول را یونانیان مهاجرشهر مگارا در سال 667 قبل از میلاد بنا کردند و به افتخار بیزاس پادشاه خود آن را بیزانتیومنامیدند. در طول جنگهای هخامنشیان با یونانیان، داریوش کبیر این شهر را به تصرف خوددرآورد و تا قبل از تسلط امپراطوری روم بر این شهر، ایرانیان بر آن حکومت می کردند.

در سال 395 میلادی کنستانتینکبیر به دلیل موقعیت سوق الجیشی، این شهر را به پایتختی برگزید و از آن پس بیزانتیومپایتخت امپراطوری روم شرقی شد و روم جدید نام گرفت. پس از مرگ وی بود که این شهر راقسطنطنیه نامیدند.

سلطان محمد دوم فاتح پس از53 روز محاصره در ماه مه سال 1453 توانست وارد قسطنطنیه شود. ارتش وی توسط توپ هایخود حفره ای در دیوار شهر برای ورود خود، ایجاد کردند که بعدها به توپکاپی یعنی دروازهتوپ، شهرت گرفت. اینگونه بود که استانبول توسط سلطان محمد فاتح، فتح شد و سومین پایتختامپراطوری عثمانی گشت. کاخ توپکاپی، بازار استانبول و همچنین مدارس، حمام ها و بناهایمعروف دیگری به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شد که اغلب این بناها از شاهکارهای معمارسینان می باشد.

پس از فروپاشی امپراطوری عثمانیو تشکیل حکومت جمهوری در سال 1923 در ترکیه، پايتخت اين كشور از استانبول به آنكاراتغيير یافت. ولى استانبول همچنان يكى از مهمترين شهرهاى تاريخى، فرهنگى و اقتصادى تركيهبه حساب مى آيد.

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری استانبول

ایا صوفیه استانبول: بی شک یکی از مهم ترین و باشکوه ترین سازه های تاریخی استانبول،ایا صوفیه است که در قرن ششم میلادی و توسط پادشاهی رومی ساخته شد. این ساختمان دردوره امپراتوری روم شرقی کلیسا و در زمان حکومت عثمانی ها مسجد بود. در حال حاضر ایاصوفیه به عنوان موزه استفاده می شود.

کاخ توپکاپی استانبول: کاخ توپکاپی، بزرگ ترین و نخستین کاخ عثمانی استانبول است کهدر قرن پانزدهم میلادی ساخته شد. این کاخ در موقعیتی استراتژیک و به گونه ای ساختهشده که از شمال با گلدن هورن، از جنوب با دریای مرمره و از شمال شرق با پل بسفر احاطهشده است.

مسجد سلطان احمد: از باشکوه ترین و خوش عکس ترین بناهای ترکیه، مسجد آبی است.این مسجد که به دستور سلطان احمد اول ساخته شده، به نام سلطان احمد شناخته می شود؛اما به سبب کاشی های آبی و جذاب درون ساختمانش، به عنوان مسجد آبی شهرت یافته است.

باسیلیکا سیسترن: با یکی از جاذبه های تاریخی و غیر منتظره استانبول طرف هستید.باسیلیکا سیسترن در واقع سرداب کلیسایی است که در قرن ششم میلادی ساخته شده و آب شهرقسطنطنیه و کاخ امپراتور را تامین می کرده است.

کاخ دلمه باغچه استانبول: کاخ دلمه باغچه در اواسط قرن ۱۹، درست در نزدیکی بسفر ساختهشد و پس از آن توانست جای کاخ توپکاپی را پر کند. کاخ دلمه باغچه به سبک نئوباروک ودر قرن نوزدهم میلادی توسط معمار ارشد دربار عثمانی ساخته شد.

کشتی سواری در بسفر استانبول:تنگه بسفر یکی از محبوب ترین مکان ها برای انجام تفریحات آبی در استانبول است که میتوانید سوار بر انواع قایق ها شده و در مسیر آبی از استانبول دیدن کنید. خوب است بدانیدکه طول این تنگه حدودا ۳۰ کیلومتر است و چندین اسکله در نقاط مختلف شهر استانبول دارد.

برج گالاتا: با بازدید از برج گالاتا از نقطه ای مرتفع می توانید بهترینمناظر شهری استانبول را به چشم خود ببینید.

خرید ملک در استانبول

قیمت خرید ملک دراستانبول با توجه به موقعیت جغرافیایی، متراژ، نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی و موارددیگر متغیر است. مناسب‌ترین و ارزانترین منازل مسکونی شهر استانبول در ایلچه‌های اسنیورتو آرناووت کوی قرار گرفته‌اند. در این ایلچه‌ها بیشتر بناهای مسکونی نوساز بوده ودرکل این ایلچه‌ها بافت جدید شهری محسوب می‌شوند. دلیل پایین بودن قیمت خانه در این مناطقدوری از مرکز شهر است. ایلچه‌هایی که تقریبا چسبیده به این مناطق هستند، بیلیک دوزو، سیلیوری ، بویوک چکمه‌جه و سانجاق تپه است . فقط بیلیک دوزو نسبت به ایلچه‌هایی کهنام بردیم خیلی زیباتر و شیک‌تر می‌باشد. بیلیک دوزو نسبت به ایلچه‌های دیگر از پلنمنظم ‌تری برخوردار است و بیشتر سطح متوسط و متوسط به بالای جامعه در این ایلچه زندگیمی‌کنند. قیمت خانه در بیلیک دوزو بسیار مناسب بوده و جزء مناطقی‌ست که میتوان سرمایهگذاری مطمئنی انجام داد.

قیمت خرید ملک دراستانبول

خانه‌های گران قیمت استانبولدر بشیکتاش، شیشلی، باکرکوی، کادی کوی، اسکودار، ساریر قرار گرفته است. ولی گرانترینخانه‌ها در بشیکتاش،  شیشلی و ساریر قرار گرفتهاست. در بشیکتاش قیمت خانه‌های مسکونی تا 35 میلیون لیر هم می‌رسد.

متوسط قیمت خرید ملک دراستانبول به شرح زیر است :

·        باکرکوی  بین 300 هزارتا 15 میلیون

·        زیتون بورنو بین 200 هزار تا 10 میلیون

·        اسکودار بین 300 هزار تا 15 میلیون

·        کادی کوی بین 200 هزار تا 17 میلیون

·        آتاشهیر بین 150 هزار تا 8 میلیون لیر

·        بی کوز بین 250 هزار تا 15 میلیون لیر

·        فاتیح 300 هزار تا 8 میلیون لیر

با توجه به نوسان قیمتارز جهت اطلاع از قیمت خرید ملک در استانبول به وب سایت ناب هاوس (بزرگترین سایت خریدملک در استانبول) مراجعه فرمایید.

شرایط آب و هوایی شهر استانبول

یکی از ویژگی‌های منحصر بهفرد شهر استانبول، آب و هوای خوشایند و متنوع آن است. استانبول یک شهر چهار فصل است.ماه‌های تابستانی این شهر گرم و دلپذیر و ماه‌های زمستانی آن سرد همراه با بارش برفو باران است. ماه آگوست یا مرداد را می‌توان گرم‌ترین و ماه فوریه یا بهمن را سردترینماه این شهر دانست.

دمای استانبول در فصل بهاربین 18 تا 27 درجه است. این شهر در فصل بهار بیشتر از هر فصل دیگری زنده و رنگین می‌شود.بارندگی‌های بهاری دلپذیر و باد خنک و ملایم، روزهای گرم بهاری را دوست‌داشتنی‌تر می‌کنند.

تابستان استانبول دارای آبو هوای گرم و مرطوب است به طوری که دما به 28 تا 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. با وجوداین که گردشگران بسیار زیادی در این فصل به استانبول سفر می‌کنند اما بسیاری از ساکنیناین شهر ترجیح می‌دهند که فصل تابستان را در جزایر نزدیک به شهر استانبول سپری کنند.درجه حرارت ماه‌های فصل پاییز شهر استانبول با دمای میانگین 23 درجه بسیار متغیر است.برخی روزها بسیار گرم و خشک و برخی روزها سرد همراه با بارندگی‌های کوتاه یا شدید است.استانبول در فصل زمستان، سرد و برفی است. اگرچه، دما بین 8 تا 12 درجه سانتی‌گراد استاما باید انتظار بارش‌های ملایم برف را داشت. با این وجود، بهترین زمان سفر استانبول،بهار و پاییز است.

YOUR REACTION?

Disqus Conversations