لوله کاروگیت چیست؟
پایپ صنعت خاورمیانه دارای یکی از بزرگترین کارخانه ها و خط تولید انواع لوله های کاروگیت است که به صورت 24 ساعته در حال تولید این لوله ها می باشد

لوله کاروگیت یک نوع لوله پلیمری و خرطومی شکل است که سطح آن توسط برجستگی ها و شیار هایی احاطه شده است.

لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت  (Corrugated pipe)  یک نوع لوله  پلیمری و خرطومی شکل است  که سطحآن توسط برجستگی ها و شیارهایی احاطه شده است و اغلب در مکانهایی که نیاز بهانعطاف پذیری، استحکام و دوام فوق العاده بالایی داشته باشند به کار برده می شود.بیشترین استفاده لوله کاروگیت برای کاربردهای مانند شبکه فاضلاب شهری، شبکه هایآبرسانی در روستاها، حمل آب راه ها، کالورتها برای حمل سیلاب و زهکشی می باشد ومهمترین و اصلی ترین وظیفه لوله های کاروگیت، جمع آوری و انتقال سیالات فاضلابی،اسیدی، بازی، پسابهای صنعتی است. ساختار فیزیکی لوله کاروگیت به صورت دوجداره میباشد.

جداره خارجی، به صورت فنری راه راه و به رنگ سیاه است. سطح  خارجی لوله کاروگیت بهجهت افزایش مقاومت و استحکام در مقابل جریان ها و فشارهای وارد شده از طرف خاک هایبالا سری و تحمل بار های زنده و مرده وارد شده از سطح زمین  به صورت ردیف ها،شیارها و خطوط موازی (مارپیچی یا موج دار) ساخته می شود. در واقع داخل لوله هاسیالات جریان دارند و فشار بار داخلی  در لوله کاروگیت وجود ندارد و سطحبیرونی است که تمامی فشار ها بر آن وارد می شود.

جدارهداخلی لوله کاروگیت کاملا صاف  و صیقلی و به رنگ زرد یا آبی می باشد. ممکناست از جنس پلی اتیلن سنگین (H.D.PE) و یا فولاد باشد. دلیلاستفاده از رنگ آبی و یا زرد در جداره داخلی مربوط به ویدیو گرافی است و کارفرمابه وسیله ویدیو گرافی می تواند لوله ها را ردیابی نماید.  لوله های کاروگیتدر سایز های 110 میلیمتر تا 4000 میلینتر ساخته می شوند.

لوله کاروگیت

جنسلوله کاروگیت می تواند از آهن، فولاد، پلی وینیل کلراید (PVC) یاپلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) یا PVC  طراحی و ساخته می شود، ولی در میان آنها پلی اتیلن به دلیل مقاومت و مزایای بسیار بالا،بیشترین تولیدات لوله گاروگیت را به خود اختصاص داده است. لوله کاروگیت را می توانبه صورت روکش دار و همچنین آستردار تولید کرد به طور مثال لوله های کاروگیت PVC  دارای پوششی از جنس الیاف می باشند .

همانطورکه ذکر شد بیشترین تولید و فروش را پلی اتیلن به خود اختصاص داده است و لوله هایکاروگیت پلی اتیلنی برای کاربردهایی مانند انتقال آب و فاضلاب و زهکشی ، انتقال فاضلاب صنعتی و عفونی ، آب های جاری، حتی مسیر کابل ها و سیم ها ، ساخت پل ها واخیرا بصورت محافظ ی برای شیرآلات به کار می‌رود. در لوله های کاروگیت مهمترین فاکتورها انعطاف پذیری، دوام و استحکام، قیمت مناسب  و همچنین سبکی وحمل راحت برتری های بسیار مهمی می باشند. به دلیل عدم امکان نشت ، فاسد شدن ومقاومت بسیار بالا در برابر حرکت خاک و فشار بالا این لوله ها حدود نیم قرن است که بکار برده می شوند.

پایپ صنعت خاورمیانه

پایپ صنعت خاورمیانه دارای یکی از بزرگترین کارخانه ها و خط تولید انواع لوله هایکاروگیت است که به صورت 24 ساعته در حال تولید این

 لوله ها می باشد.

اگرقصد مشاوره و راهنمایی در خصوص خرید لوله کاروگیت یا استعلام قیمت انواع لوله هایکاروگیت با شرایط ویژه را دارید می توانید از . طریق صفحه ارتباط با ما در تماس باشید یا می توانید با شماره تلفن 09129546702 تماس بگیرید. 

YOUR REACTION?

Disqus Conversations