MIUI 12, Çin Dışındaki Kullanıcılar İçin de Yayınlandı
Xiaomi.EU ekibi, şirketin Çin için yayınladığı MIUI 12 kapalı beta sürümünü küresel ölçekteki kullanıcıların kullanabileceği hale getirerek yayınladı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz hafta Mi ve Redmi markalı akıllı telefonları için Android tabanlı yazılımının son sürümü olan MIUI 12’nin duyurusunu gerçekleştirmişti. Xiaomi, cihazlara kullanışlı birçok özelliğin eklendiği MIUI 12 kapalı betasını Çin’deki bazı cihazlar için yayınlamaya başlamıştı. Xiaomi.EU ekibi, Çin’in yayınlanan bu güncellemeyi küresel ölçekte kullanılabilir hale getirdi.

Xiaomi’nin yayınladığı MIUI Çin sürümü, dünya genelindeki kullanıcıların kullanımı için geliştirilmiş değildi. Çin’deki sürümde sadece İngilizce ve Mandarince dilleri bulunurken Google uygulamaları da bulunmuyordu. Ayrıca Çin dışında kullanılmayan birçok servis de yer alıyordu.

Xiaomi.EU ekibi de MIUI Çin’i daha çok dile tercüme etti, Google uygulamalarını ekledi, çeşitli Çin servislerini kaldırdı. Bu sayede en son MIUI özellikleri dünyadaki diğer Xiaomi kullanıcılarına da sunulmuş oldu. Bunlara ek olarak Xiaomi.EU, Xiaomi’nin belli modellerde kısıtladığı ya da MIUI’ye gizlediği bir dizi özelliği de açtı.

MIUI 12’nin betası, 28 Mi ve Redmi modelinin destekleyeceği şekilde yayınlandı. Güncelleme desteği alan modellerin ve uyumlu ROM'larının isimleriyse şöyle:


Ekibin Redmi Note 8 Pro'ya bu desteği sunmamasının sebebi, onarılması oldukça zor olan ve telefonu neredeyse kullanılmaz hale getiren bir sorun. Xiaomi.EU’nun yayınladığı MIUI 12’yi, ekibin SourceForge veya AndroidFileHost sayfalarından indirebilirsiniz. Güncellemeyi yükleyebilmek için ‘bootloader’ı açmanız, TWRP’Yi flaşlamanız ve ardından ROM’u TWRP ile flaşlamanız gerekiyor

https://www.webtekno.com/miui-12-cin-disinda-kullanilabilir-sekilde-yayinlandi-h91559.html

YOUR REACTION?

Disqus Conversations