منبع کویل دار
گروه صنعتی هلدینگ صنایع برتر

فروش منبع کویل دار

منبع کویل دار یا منبع کویلی:

منبع  کویل دار یکی از نوع ابگرمکنهای غیر مستقیم می باشد.در حقیقت یک مبدل پوسته و لوله است.در درون لوله ها بخاریا اب دغ تولید شده در دیگ فولادی و چدنی جریان پیدا می کند وسبب می شود اب محیطبر لوله ها گرم شود.راندمان خوب منبع کویل دار یا منبع کویلی که تقریبا 95درصد استیکی از بزرگترین مزیت های منبع کویل دار است.منبع کویل دار یا منبع کویلی نسبت بهمنبع دوجداره بازده بهتر و بیشتری دارد.علت آن این است که میزان سطح تماس مورد نظربا آب مصرفی بیشتر است. همچنین چون جنس لوله های انتقال حرارت از مس هستند، همین موجبافزایش میزان بازده کل این مبدل ها است. منبع کويل دار نوعي مبدلحرارتي مي باشد که کويل هاي U شکلي در داخلمنبع کويل دار وجود دارند که آب داغ از ديگ وارد منبع کويل دار مي  شود و در داخل کويل ها حرکت مي کند و آب سرد شهرکه وارد مخزن، منبع آبگرم کويل دار می شود را گرم مي نماید و موجب گرم شدن آب داخل منبع کويل دار مي گردد البته بايد توجه داشت که در ورودي آب شهري بايد شير يک طرفهاي قرار داد تا مانع از برگشت آبگرم به داخل مدار آب شهري شود. بعد از گرم شدن آبدر داخل منبع کويل دار به سمت واحد ها حرکت مي کند و در صورتيکه آبگرم در واحدهابه مصرف نرسد توسط لوله برگشت وارد منبع کويل دار مي گردد.

انواع منبع کویل دار:

منبع کویل دار استوانه ای می باشد که به شکل ایستاده و افقی یاخوابیده شکل می باشد.

منبع کویل دار ایستاده:

از منبع کویل دار در موتورخانه ها به علت نصب راحت و تعویض و تعمییران اسان می باشد و میزان فضایی که در موتورخانه ها اشغال می کند بسیار اندک است.

منبع کویل دار خوابیده یا افقی:

از این نوع منبع کویل دار در موتورخانه های که محیط و فضا بیشتریدارند،استفاده می گردد.منبع کویل دار افقی در ظرفیت های برابر به صرفه تر می باشد.چونکه طول کویل بیشتر بوده و سبب ارزانتر تمام شدن این نوع منبع خواهداست. نصب اینمنبع به مراتب سخت تر از نصب منبع کویلی ایستاده می باشد. چرا که قضای بیشتری رادر موتورخانه گرفته و بالا تر از دیگ قرار می گیرد.

جنس منبع کویل دار:

جنس لوله ها اغلب از آهن گالوانیزه و یا مس می باشد.البته استفاده از لوله مسی برای منبع کویل دار،انتخاببهتر و مهندسی تر است.

Image

اجزا منابع کویل دار:

بدنه :

بدنه منبع کویل دار از جنس ورق گالوانیزه با ضخامت های مشخص و مختلفتولید می شود.ضخامت ورق های استفاده در ساخت ان بر طبق فشار سیستم، ظرفیت و دمایآب منبع انتخاب می گردد.

کویل :

جهت انتقال حرارت در سیستم از کویل های مسی به دلیل ضریب انتقال گرمابالا استفاده می گردد.

دریچه بازدید :

دریچه ای در بدنه منبع و هم تراز با قسمت کویل دار منبع وجود دارد.از این دریچه به منظور بازبینی داخل منبع، بازدیداز کویل و انجام تعمیرات استفاده می گردد.

لوله های ارتباطی :

از لوله های آب سرد و گرم بهداشتی و لوله های گرمایش (کویل) شامل میشود.

بوشن ها :

قطعه پیچ دار می باشد که در دو حالت پلاستیکی و فلزی تولید می شود. نقشبوشن ها اتصال دو لوله ارتباطی به یکدیگر می باشد.

انواع مختلف سنسورها را می توان به وسیله بوشن به منابع کویل دارمتصل نمود از جمله:

شیر تخلیه

گیج فشار

سنسور دما

شیر اطمینان و …

اصول کار کرد منابع کویل دار:

منبع کویل دار یا منبع کویلی از دو عدسی محدب و یک استوانه و یک کویلحرارتی که ازچند شاخه لوله مسی بصورت رفت و برگشتی تشکیل شده است.  آب گرم یا بخار ایجاد شده توسط دیگ،به داخل کویلحرارتی انتقال داده وپس ازتبادل حرارت با دیوارهای لوله مسی ازداخل کویل حرارتیخارج می شود و سبب گرم شدن لوله مسی و درنهایت گرم شدن آب سرد منابع کویل دارمی گردد.

کاربرد منبع کویل دار :

از منبع کویل دار در تهیه آبگرم بهداشتی آپارتمان ها، برج های مسکونی،هتل ها، استخرها،کارخانجات،بیمارستان ها و دانشگاه ها برحسب ضرورت وبرمبنای مقدارنیازبهآبگرم تولید وعرضه می شود.

مزایای منبع کویل دار:

تعمییرات و نگهداری منبع کویل دار بسیار راحت تر است.

عدم نشست پذیری

راندمان بالا و بهینه

امکان دسترسی اسان به منظور رسوب گیری

عمر طولانی و مقاومت بالا

نکات مهم هنگام خرید منبع کویل دار:

هنگام خرید منبع کویل دار، به منظور انتخاب راحت‌تر و خرید بهتر، بایدبه یک سری نکات و موارد توجه کنید که این نکات عبارتند از:

ظرفیت مورد نیاز منبع کویل دار با دقت انتخاب شود و در صورت نیاز بامشاوره و کارشناسان کمک بگیرید.

با توجه به موقعیت و محل نصب منبع کویل دار نوع مناسب منبعکویل دار(افقی و ایستاده بودن ان)ان را انتخاب نمایید.

به ضخامت کویل مسی دقت نمایید. برای دیگ آبگرم، کویل مسی باید۰.۷ میلی متر ضخامت داشته باشد و برای دیگ بخار، باید کویل مسی با ضخامت ۱.۹ میلیمتر انتخاب گردد.

جوشکاری منبع را بازرسی کنید و اطمینان حاصل کنید که جوشکاریبه شیوه زیر پودری انجام شده باشد.

طراحی و نصب منبع کویل دار:

برای نصب منبع کویل دار ابتدا به افقی و ایستاده بودن ان توجه کنید وبراساس ان نوع نصب اجرا شود.

در نصب یک منبع کویل دار علاوه بر قسمتی که منبع روی آن می‎‌نشیند،باید به شکل لوله کشی هم بسیار توجه شود.

یک منبع کویل دار 6 ورودی و خروجی تشکیل شده است. دو ورودی و خروجیبرای آب گرم دیگ که از دیگ از بالا وارد کویل شده و از پایین کویل خارج می گردد.

معمولا یک ورودی برای آب مصرفی وجود دارد که بعد از سختی گیر وارد کویلمی شود. این ورودی معمولا پایین تر از کویل قرار می گیرد.

خروجی منبع کویل دار برای مصرف آب بهداشتی، در بالاترین نقطه قرارخواهد داشت.

چرا که از لحاظ همرفت در صورتی که پمپ از کار بیفتد بازهم امکان آبرسانی به ساکنین وجود داشته باشد.

 مخزناصلی به صورت استوانه عمودی یا افقی (برحسب شرایط مکانی شما) ، سر و ته عدسی لبهدار پرس شده، بر اساس استاندارد ASME جهت فشار کار100 psig تولید می شود.

هر دستگاه شامل دریچه آدم روی بیضی شکل به ابعاد 15*11 اینچ مناسبمخازن تحت فشار با واشر مربوطه است.

کویل مسی بر طبق آخرین استانداردهایASME و BS تولید و طراحیمی شود.

بوشن های لازم به منظور خروجی آب گرم، ورودی آب، ترموکوپل شیرترموستاتیک، تخلیه، ترمومتر، شیر اطمینان و فشار سنج روی دستگاه جوش داده می گردد.

داخل دستگاه پس از تمیز کاری حداقل دو لایه اپوکسی مخصوص و خارج آنبعد از ضد زنگ، رنگ روغنی زده می گردد.

کویل ها با استفاده از لوله های مسی به قطر های 3⁄4 و7⁄8 اینچ طراحی می شود.

 عدسی کویل مسیاز جنس چدن می باشد.

صفحه تیوب پلیت و غلاف کویل مسی از جنس فولاد مناسب مخازن تحت فشارساخته می شوند.

فشار طراحی و تست جهت کویل ها تا قطر 8 اینچ به ترتیب، 150 و 300پوند بر اینچ مربع و برای کویل های به قطر 10 تا 14 اینچ به ترتیب 125 و 250 پوندبر اینچ مربع است.

درجه حرارت طراحی کویل ها 350 درجه فارنهایت می باشد.

هر دستگاه شامل پایه مناسب از فولاد ساختمانی است.

شامل دو محل اتصال قلاب مخصوص جهت سهولت در جابه جای است.

مخزن اصلی با فشاری معادل یک و نیم برابر فشار کل تست می شود.

قیمت منبع کویل دار:

قیمت منبع کویل دار یا منبع کویلی با فاکتورهای مختلفی نظیر،ظرفیتمنبع کویل دار،نوع ان(افقی و ایستاده)تعداد کویل ها و لوله های ورودی و خروجی،جنسو ضخامت کویل،نوع عدسی و سطح حرارتی و..بستگی دارد و براساس ان ها مشخص می شود.

گروه صنعتی و تولیدی هلدینگ صنایع برتر:

شرکت هلدینگ صنایع برتر ایران به عنوان مرجع تخصصی فروش انواع تجهیزاتدر حوزه تهویه مطبوع، انواع کولینگ تاور و قطعات برج خنک کننده، چیلر تراکمی، سیستمهای گرمایشی و سرمایشی، منبع کویل دار، رادیاتور، دیزل ژنراتور، پمپ و سیستم هایآبرسانی توسط انواع لوله پلی اتیلن، لوله پلی اتیلن فاضلابی، لوله کاروگیت، لولهپلیکا، لوله زهکش و لوله فلزی، سیستم های تصفیه آب و هوا، پکیج تصفیه فاضلاب، ایستگاهپمپاژ فاضلاب، سختی گیر، فیلتر شنی، تولید انواع سپتیک تانک و چربی گیر از جنس پلیاتیلن و فایبر گلاس و منهول پلی اتیلن، درب منهول، طراحی و ساخت انواع مخازن ازجمله مخزن قیفی پلی اتیلن، مخزن فایبرگلاس، مخزن استیل، مخزن اسید، مخزن کامپوزیت،تولید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی، ماشین ظرفشویی صنعتی، یخساز صنعتی، سردخانهصنعتی، ساندویچ پانل و ... با تنوع بسیار زیاد از لحاظ برند و مدل، با داشتن تیمیفنی و متخصص تلاش دارد تا بهترین کیفیت و رضایت را از آن هموطنان و به ویژه صنعتگران نماید. در صورتی که قصد خرید منبع کویل دار و محصولات مشابه را دارید، میتوانید با دریافت قیمت منبع کویل دار و مشورت کارشناسان فروش هلدینگ صنایع برتر ایرانانتخاب بهتری داشته باشید.مجموعه صنعتی هلدینگ صنایع برتر ایران در زمینه تولیدانواع منبع کویل دار به صورت حرفه ای در حال فعالیت است. شما هر گونه نیازی که بهانواع منبع کویل دار و دیگر مدل ها که داشته باشید توسط کادر مجرب و حرفه ای ما درکم ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به شما ارائه می شود.جهت کسب اطلاعات بیشتردر خصوص منبع کویل دار و نحوه تولید آن به سایت هلدینگ صنایع برتر ایران مراجعه نمایید.برای ثبت سفارش با ما در تماس باشید: 02186127232 –09129536702 – 09127065945

Image

 Image

YOUR REACTION?

Disqus Conversations