نحوه شستشوی مبلمان و کوسن های مبل
شستشوی مبل در محل چطوری انجام میگیرد

نحوه تمیز کردن بازوها و کوسن های مبل

خبر خوب این است که برای تمیز کردن بازوهای یک نرم افزار شستشوی مبل می توان مراحل بالا را به همین ترتیب انجام داد. اگر لکه یا کثیفی عمومی بیش از حد سرسخت باشد، تنها چیزی که نیاز دارید آب، کمی روغن آرنج و یک تکه صابون سفید است.

برای تمیز کردن کوسن‌های مبل، ابتدا هوور را بیرون آورده و خرده‌های مو، مو یا کثیفی‌های سست را با جاروبرقی تمیز کنید. اگر بالشتک‌های شما روکش‌های قابل جابجایی دارند، می‌توانید زیپ‌شان را باز کنید و یا با آب گرم و صابون آن‌ها را با دست بشویید یا آن‌ها را به بار بعدی شستشو اضافه کنید. پس از شستن، روکش ها را بگذارید تا در هوا خشک شوند، دوباره روی کوسن ها قرار دهید و آن ها را حجیم کنید.

تعمیر و نگهداری روزانه مبل

برای اینکه مبل خود را حفظ کنید و تا زمانی که ممکن است تازه و نو به نظر برسد، چند کار وجود دارد که باید به صورت روزانه یا هفتگی انجام دهید. این شامل:

پر کردن کوسن ها

هوور زدن

حباب ها را بردارید

بالشتک های پارچه ای مبل را با برس بکشید تا الیاف را به سمت بالا پف کنید

فوراً با لکه ها مقابله کنید

چگونه لکه را از روی مبل های پارچه ای پاک کنیم

از خودکار تا قهوه، گل، شراب قرمز و سس کچاپ، لکه‌های رایج خانگی اجتناب‌ناپذیر هستند، اما با مبل‌های ما، می‌توان آن‌ها را به راحتی پاک کرد و به شما این امکان را می‌دهد که پارچه‌های مبلمان خود را سال به سال تازه نگه دارید.

لکه ها را می توان از روی پارچه های  عمدتاً با آب پاک کرد، لکه های سرسخت ممکن است به مقدار کمی صابون خانگی نیاز داشته باشد.

لکه های شراب

وقتی شراب قرمز روی مبل سفید یا کرم رنگ شما می ریزد، می تواند مانند پایان دنیا باشد. اما، حذف آن غیرممکن نیست! ابتدا تا جایی که می توانید لکه را با دستمال کاغذی و آب پاک کنید. سپس یک قاشق غذاخوری صابون دست مایع را با آب مخلوط کنید و شروع به اسفنج کردن لکه کنید، این کار را تا زمانی که لکه از بین برود تکرار کنید. سپس باید آن را با یک پارچه جاذب پاک کنید تا تمام مایع جذب شود و یک بار دیگر با آب سرد اسفنج کنید. برای به پایان رساندن کار شستشوی مبل، کافی است منطقه را بگذارید تا هوا خشک شود و لکه شراب باید کاملاً از بین برود!

لکه شراب مبل

اما، اگر واقعاً سرسخت است، می توانید از سرکه سفید و جوش شیرین برای مقابله با آن استفاده کنید. جوش شیرین را روی لکه بریزید و روی آن را با سرکه بپوشانید، چند دقیقه صبر کنید تا محلول در آن فرو برود، کمی حباب می زند که فقط به این معنی است که کار می کند. سپس آن را با یک پارچه مرطوب بشویید و در صورت نیاز این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.

لکه جوهر

برای لکه های جوهر نیز همین روش اعمال می شود، لکه را با یک حوله کاغذی سفید و مقداری آب پاک کنید تا بیشتر لکه از بین برود. سپس از مقداری صابون مایع استفاده کنید و دوباره لکه بزنید، این کار را تا زمانی که لکه به طور کامل از بین برود تکرار کنید و اجازه دهید محل خشک شود.

ترکیب یک قاشق غذاخوری صابون مایع با یک قاشق غذاخوری سرکه نیز به از بین بردن لکه کمک می کند، اگر بلافاصله متوجه نشده اید و واقعاً در پارچه جاسازی شده است.

لکه های رژ لب

چه فراموش کرده باشید که رژ لبتان در جیبتان است و چه کمی جسور بوده و روی مبل آرایش کرده اید، از بین بردن لکه رژ لب ساده است! ابتدا، باید از پشت یک قاشق چایخوری برای پاک کردن رژ لب اضافی استفاده کنید تا به طور تصادفی آن را بیشتر به الیاف نمالید. یک پارچه مرطوب بردارید و فوراً شروع به لکه زدن روی لکه کنید، باید ببینید که بعد از مدتی شروع به از بین بردن آن می کند، بنابراین صبر مهم است. پس از اتمام لکه، می توانید کمی آب بیشتری بمالید و شروع به مالیدن لکه با حرکات آرام و دایره ای کنید. اگر لکه همچنان باقی مانده است کمی صابون اضافه کنید و دوباره لکه بزنید و بگذارید خشک شود.

استفاده از مخلوط بیکینگ پودر و سرکه نیز روی لکه های رژ لب موثر است. شما باید قبل از لکه‌کردن و شستشوی محل با آب گرم، محلول را به حالت حباب درآورید و به حالت جادویی آن عمل کنید.

چگونه مبل خود را با حیوانات خانگی تمیز نگه داریم

اگر حیوانات خانگی دارید، بدون شک تلاش برای تمیز نگه داشتن مبل خود را تا حد امکان درک خواهید کرد. موها می ریزند، احتمالاً خراش عجیبی اینجا و آنجا وجود خواهد داشت و بوها باقی می مانند. اما، چند کار وجود دارد که می توانید برای رفع این مشکلات و شاداب نگه داشتن مبل خود انجام دهید!

کوسن ها و بالش های پراکنده خود را به طور مرتب با دست یا در صورت داشتن روکش های قابل جابجایی در ماشین لباسشویی تمیز کنید.

روزانه هوور کنید تا موهای حیوان خانگی را بردارید.

مبل را با یک پاک کننده بوی مخصوص حیوانات خانگی پاک کنید.

یک تخت حیوان خانگی و پست های خراش دار در نزدیکی خود داشته باشید و حیوانات خانگی خود را تشویق کنید که از آنها استفاده کنند.

اسباب بازی های زیادی را در نزدیکی خود نگه دارید تا حیوانات خانگی خود را مشغول و مشغول نگه دارید.

مطمئن شوید که ناخن های حیوان خانگی شما مانیکور شده است.

نحوه تمیز کردن مبل مخملی

اگر یک مبل مخملی مجلل دارید، نکات زیر را در مورد نحوه صحیح تمیز کردن و مراقبت از آن دنبال کنید:

نحوه تمیز کردن مبل کتانی

برای مبل‌های کتان راحت و مدرن ، نکات مهم ما در مورد نحوه تمیز کردن و از بین بردن لکه‌های تصادفی در اینجا آمده است:

نحوه تمیز کردن مبل چرمی

برای تمیز کردن مبل چرمی ابتدا باید گرد و غبار یا خرده‌های آن را پاک کنید. سپس می‌خواهید یک صابون ملایم با PH متعادل، به صورت نواری یا مایع مصرف کنید، یا می‌توانید یک پاک‌کننده چرم تخصصی بخرید، اما مراقب باشید که چرم را تیره یا سفت نکند. یک پارچه میکروفیبر را به مخلوط آب و صابون آغشته کنید و آن را روی سطح بکشید. هر زمان که نیاز داشتید به شستشوی پارچه در محلول تمیز کننده ادامه دهید. پس از اتمام کار، از پارچه خشک دیگری برای صاف کردن و خشک کردن مبل استفاده کنید.

مطمئن شوید که مبل را کاملا خشک کرده اید تا خطر ایجاد کپک یا کپک وجود نداشته باشد. سپس می‌توانید از نرم‌کننده چرم برای بازگرداندن رطوبت و لطافت استفاده کنید، اگرچه این کار کاملاً اختیاری است و فقط باید یک یا دو بار در سال انجام شود.

منبع :‌ شستشوی مبل یاسان

YOUR REACTION?

Disqus Conversations