قیمت سپتیک تانک
برای تعیین قیمت سپتیک تانک چندین پارامتر را باید در نظر بگیرید و بررسی نمایید

نحوه استعلام قیمت سپتیک تانک جهت خرید

وقتی یک مشتری خرید سپتیک تانک در دفتر شرکت پایپ گستر بعنوان بزرگ ترین تولید کننده سپتیک تانک های فاضلاب حاضر می شود کارشناسان این شرکت در ابتدا چند سوال در خصوص نوع فاضلاب تولید شده که بسته به فاضلاب صنعتی کارخانجات تولیدی، فاضلاب خروجی از بیمارستانها و مراکز بهداشت سلامت و یا مجتمع های مسکونی تجاری باشد، میزان فاضلاب تولید شده مجموعه مد نظر پرسیده می شود تا براساس آن حجم دقیق سپتیک تانک بدست بیاید. بعد از مشخص شدن ظرفیت مخزن فاضلابی دوجداره نوبت یه تعیین قیمت سپتیک تانک میرسد .

مخزن سپتیک تانک تنها مخزنی است که میتوان با ایجاد محیط کاملا بدون اکسیژن (در اصطلاح بی هوازی) شروع به تجزیه فاضلاب موجود در خود نماید و با فعل و انفعالات شیمیایی میکروارگانیسم های بی هوازی (باکتری های هتروتروف ) فعالیت گندزدایی را شروع کند و آبی شفاف و البته آلوده به بیرون هدایت نماید. بعبارتی دستگاهی است که با دپو کردن فاضلاب در داخل محدوده فاضلابی خود ابتدا لجن ها را روی همدیگر انباشته میکند باعث تجزیه فاضلاب داخل مخزن سپتیک تانک میشود. ناگفته نماند که این انباشتگی مواد فاضلابی روی هم باعث میشود که مواد جامد در ته سپتیک تانک بماند و پساب بدلیل چگالی پایین در بالا بماند و به مرور یه جداسازی هم صورت پذیرد. این پساب که عاری از هرگونه مواد جامد است، بهترین منبع برای آبیاری زمینهای کشاورزی میباشد تا کشاورزان از آبهای زیرزمینی برای آبیاری محصولات خود استفاده نکنند. سپتیک تانک در حالت کلی میتواند مواد فاضلابی را در خود انباشته و پساب را از خود خارج کند . مواد فاضلابی موجود در سپتیک تانک شامل مواد دفعی انسانی و حتی فاضلاب تولیدی غیر انسانی میتواند باشد. سپتیک تانک بعد از ورود فاضلاب به درون محفظه با ذخیره شدن مواد فاضلابی روی هم با فعالیت میکروارگانیسم های بی هوازی باعث تجزیه مواد فاضلابی شده و به مرور پسابی تولید میشود که بدلیل چگالی پایین و سبکی در قسمت بالا قرار میگیرد.

با توجه وضعیت کنونی و افزایش قیمت مواد اولیه در پتروشیمی ها طبیعی است که شاهد رشد زیاد قیمت سپتیک تانک باشیم . چرا که اولا مواد مصرفی مناسبی در دسترس نبوده و در صورت تهیه هزینه بسیار زیادی را باید متقبل شوید .

از عوامل تعیین قیمت سپتیک تانک تولید شده می توان به موارد زیر اشاره نمود :

·        جنس بدنه مخزن فاضلابی

قیمت سپتیک تانک فایبرگلاس که از رزین تولید شده است با سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره یکسان نیست .

حتی مخزن بتنی فاضلابی که از قدیمی ترین سیستم های دفع فاضلاب است از همه انواع سپتیک پایین تر و قیمت سپتیک تانک کامپوزیت یا فایبرگلاس از همه سپتیک ها بیشتر است

·        ضخامت بدنه سپتیک تانک ( در صورت پلی اتیلن دوجداره بودن )

چون در بحث پلی اتیلن دوجداره ما مباحث اسپیرال کاروگیت یا کورتیوب را داریم که از نظر وزنی باهم متفاوت بوده و سنگین بودن مخزن نشان ازاستفاده مواد زیاد پلی اتیلن که میتواند تاثیر مستقیم بر قیمت سپتیک تانک بگذارد .

·        حجم مخزن برآورد شده ( مهم ترین عامل تعیین میزان قیمت سپتیک تانک ) :

هر قدر ظرفیت سپتیک بالاتر برود قیمت سپتیک تانک نیز بیشترمی شود. این افزایش قیمت البته متناسب با افزایش ظرفیت نیست. تا زمانی که قطر ثابت است و نیازی به افزیش قطر برای رسیدن به ظرفیت بالاتر نیست، قیمت سپتیک تانک متناسب با افزایش طول مخزن افزایش می باید لیکن بعد از رسیدن به حدی که بمنظورافزایش ظرفیت می بایست به قطر بالاتر مراجعه کرد قیمت سپتیک تانک ناگهان افزایش مییابد چرا که تامین مقاومت مکانیکی در قطر بالاتر نیازمند تزریق مود بیشتر است.

·        مواد بکار رفته در تولید انباره فاضلابی دوجداره

کیفیت مود اولیه ای که در ساخت بدنه سپتیک تانک مورد استفاده قرار گرفته است.در مرحله بعدی عقدقرارداد فروش سپتیک تانک فی ما بین بامشتری عزیز و شرکت پایپ گستر است. خوشبختانه این شرکت در چندین سال فعالیت خود به تک تک بندهای موجود در قرار داد متعهد بوده و اجرایی کرده است.

·        تعداد دیواره های میانی

بسته به نظر طراح سپتیک تانک اینکه درخواست سپتیک دو قسمته کرده باشد یا چند قسمته کرده باشد که بوسیله دیوایدر یا همان دیواره جداکننده میانی ، قیمت سپتیک تانک افزایش یا کاهش می یابد .

·        تعداد دریچه های بازدید

گاها مشتریان درخواست دارند که دریچه دسترسی مخزن سپتیک تانک را به سلیقه شخصی ایجاد کنیم .تعداد دریچه های بازدید و ارتفاع منهول سپتیک تانک نیز در قیمت تاثیر مستقیم دارد. بصورت استاندارد برای هر سپتیک دو عدد دریچه بازدید با قطر 600 میلیمتر و ارتفاع 20 سانتیمتر در نظر گرفته میشود. چنانچه شمادرخواست 4 عدد دریچه ویزیت نمائید قطعا قیمت سپتیک تانک افزایش خواهد یافت .

حتی در پروسه خرید کارشناس مربوطه پیشنهاد نصب و راه اندازی سپتیک تانک خریداری شده به متقاضی داده می شود که شایان ذکر است انجام این عمل بصورت جداگانه هزینه ای در برخواهد داشت. در اتمام جلسه طبق دستور و العمل وقوانین وضع شده بین هیئت مدیره شرکت پایپ گستر 70 درصد از کل مبلغ فاکتور بعنوان پیش پرداخت به شماره حساب شرکت واریز و استارت تولید کار خورده می شود و بعد ازاتمام تولید و با تایید عوامل کارفرما مابقی مبلغ کل تسویه و از طریق باربری مخزن خریداری شده به محل پروژه انتقال می یابد.

در مرحله تولید طبق روال همیشگی قالب مورد نظر جهت تولید سپتیک آماده و مواد داخل قالب ریخته و تولید شروع می شود. معمولا برای تولید احجام زیر 15000 لیتری ، 3 تا 5 روز کاری زمان لازم است ولی در احجام بالا به ازای هر 5مترمکعب معادل یک روز کاری به پروسه تحویل اضافه می گردد. بعد از اتمام تولید نوبت آببندی و تست مخزن می رسد و کل محفظه مخزن را با آب پر کرده و 24 ساعت به حال خود رها می کنند تا در صورت داشتن نشت آب، مشکل سریعا برطرف گردد. دلیل انجام این عمل اهمیت عدم نفوذپذیری فاضلاب به آبهای زیر زمینی ومتعاقبا آلودگی این آبها گردد. بعد از پروسه آببندی، کارشناسان پایپ گستر بسته به شرایط حال حاضر و رعایت پروتکل های بهداشتی به محل پروژه رفته و از محل جایگذاری سپتیک تانک بازدید بعمل می آید و یا چند عکس از محل دفن مخزن توسط کارفرما گرفته شده و به شرکت پایپ گستربرای بررسی نهایی و تکمیل تولید جهت نصب خروجی و ورودی سپتیک تانک ارسال می شود . بعد از بررسی کامل توسط تولید کننده سپتیک تانک برای عوامل کارفرما چند عکس از مخزن ارسال و بعد از تایید و تسویه نهایی از سوی متقاضی؛ مخزنبارگیری و به محل پروژه ارسال می گردد.

قیمت سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک

YOUR REACTION?

Disqus Conversations