Sony Xperia 5 Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı
Sony’nin Xperia 2 modelini duyurması bekleniyordu. Ancak Xperia 1 modelinin yerine gelecek olan amiral gemisi modeli Xperia 2 değil, Sony Xperia 5 oldu. İşte Sony Xperia 5 özellikleri!

Sony Xperia 5 özellikleri ve fiyatı açıklandı - ShiftDelete.Net

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenen IFA 2019’da yeni telefonlarını tanıtacak olan Sony’nin Xperia 2 modelini duyurması bekleniyordu. Ancak Xperia 1 modelinin yerine gelecek olan amiral gemisi modeli Xperia 2 değil, Xperia 5 modeli oldu. Sony’nin yeni amiral gemisi modeli olan Sony Xperia 5 tanıtıldı.

Sony’nin yeni amiral gemisi modeli, bir önceki amiral gemisi modeliyle oldukça benzer bir tasarımla bizleri karşılıyor. Telefon, Xperia 1 gibi 21:9 ekran formatıyla geliyor. Daha önceki amiral gemisi modelinde 4K ekrana yer vermişti. Ancak bu modelde 4K ekran yerine Full HD+ çözünürlüğünde ve 6.1 inç boyutunda bir ekran görüyoruz.

Xperia 5’in teknik özelliklerine baktığımızda ise telefonun kalbinde Snapdragon 855 işlemcisine yer verildiği görülüyor. Ayrıca bu işlemciye RAM ve depolama alanı tarafında ise 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza eşlik ediyor. Telefon, donanım özellikleri bakımından en iyi özellikleri bizlere sunmayı başarıyor.

Ayrıca telefon, özellikle bir özelliğiyle birlikte dikkat çekiyor. DualShock desteği ile birlikte gelen telefon, PlayStation 4 kolu ile birlikte oyun oynamanızı da mümkün kılıyor.

Kamera tarafına baktığımızda ise Xperia 5’in arka tarafında 3’lü arka kamera kurulumunu görüyoruz. Bu 3’lü arka kamera kurulumu sayesinde telefon, 2 kat optik yakınlaştırma ve ultra geniş açılı fotoğraflar çekebiliyor. Her biri 12 Megapiksel çözünürlüğünde olan 3 kameradan birincisinin diyafram açıklığı f/1.6 diyafram açıklığına sahip. Bu sayede telefon, gece çekimlerinde de iddialı sonuçlar vaat ediyor.

Ön tarafta tek kamera ile birlikte gelen telefonun ön kamerasını çözünürlüğü 8 Megapiksel şeklindeyken diyafram açıklığı ise f/2.0 şeklinde.

Telefonun arka kameraları ile birlikte 21:9 formatında ve 4K çözünürlüğünde video kaydı da yapabiliyorsunuz. Telefonun anala kamerasında optik imaj sabitleyici de yer alıyor.

Siyah, mavi, beyaz ve macenta olmak üzere 4 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak telefon, Ekim ayında satışa sunulacak. Ayrıca telefon kutusundan WF1000-XM3 kablosuz kulaklıklar ile birlikte çıkacak. Telefonun fiyatı ise 599 dolar şeklinde.

https://shiftdelete.net/sony-xperia-5-ozellikleri-ve-fiyati

YOUR REACTION?

Disqus Conversations