تجهیز آشپزخانه صنعتی به سبک نگین طبخ خاورمیانه
نگین طبخ خاورمیانه تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی در این پست می خواهد شما را با این صنعت آشنا کند.

 هر رستوران و  آشپزخانه صنعتی به همان اندازه که به آشپز ماهر نیاز دارد به تجهیزات آشپزخانه هم نیاز دارد.

شاید کلید پیروزی در رستوران داری تجهیزات آشپزخانه مناسب باشد. این تجهیزات می تواند غذای شما را خوب بپزذ، سریع بپزد و د رنهایت مشتری راضی باشد.

 تجهیزات آشپزخانه صنعتی شامل 2 دسته اصلی تجهیزات پخت غذا و تجهیزات آماده سازی غذا می باشد و همچنین دسته های دیگری می باشد.


هر کدام از این دسته بندی ها خود زیر مجموعه های بسیاری را شما می شود.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود شامل  تجهیزاتی مانند سرخ کن صنعتی، دیگ چلوپز صنعتی و دیگ خورش پز صنعتی می شود.

در این میان سرخ کن صنعتی در فست فودی ها و رستوران هایی که سرخ کردنی زیادی دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اگر بخواهیم تجهیزات آشپزخانه صنعتی را به ترتیب بهتری نام ببریم می توانیم به تجهیزات آماده سازی غذا، تجهیزات سلف سرویس، تجهیزات حمل غذا، تجهیزات پخت غذا و تجهیزات شست وشو نام ببریم. هرکدام از این تجهیزات خود بسیار پرکاربرد است و هرکدام از این موارد را در ادامه با دقت بررسی می کنیم.

تجهیزات آماده سازی به تجهیزاتی گفته می شود که مواد غذایی با آنها آماده می شود، مثلا میز آماد سازی غذا یا میز برنج پاک کنی در این دسته   قرار می گیرند. همچنین تجهیزاتی مانند چرخ گوشت صنعتی که گوشت را برای پخت و پز غذا آماده می کند و یا حتی دستگاهی مانند گل خامه زنی در این دسته قرار می گیرند.

یکی از تجهیزاتی که در آشپزخانه صنعتی و رستوران های صنعتی بسیار کاربرد دارد تجهیزات شست و شو می باشد. شست و شو در اینجا بیشتر بر روی ظروف سرو کار دارد. یکی از این تجهیزات شست و شو که در آشپزخانه های صنعتی و نیمه صنعتی بسیار کاربرد دارد ماشین ظرفشویی صنعتی است.  این دستگاه ظروف کثیف هم در حجم بالا و هم در زملن کوتاه تمیز می کند. البته ماشین های ظرفشویی صنعتی انواع متفاوتی دارند که بسته به نوع رستوران و میزان بزرگی آشپزخانه ها باید از آن استفاده کنید. 

هر چقدر شما آشپزخانه بزرگتری داشته باشید می توانید از ماشین ظرفشویی صنعتی بزرگتری استفاده کنید. همچنین اگر تعداد مشتریان زیادی دارید و نیاز دارید تا ظروف شما با سرعت بالاتر از حد عادی شست و شو داده شود باید از ماشین ظرفشویی صنعتی های بسیار بزرگ استفاده کیند. یکی از انواع این دستگاهها، مدل هودتایپ است. این مدل دستگاهها بسیار کاربرد دارد ولی باید ابتدا فضای مناسب را برای این دستگاه داشته باشید.

. اگر میخواهید بیشتر با این تجهیزات و قیمت هر کدام از تجهیزات آشپزخانه .صنعتی آشنا شود می توانید به سایت نگین طبخ خاورمیانه سر بزنید

YOUR REACTION?

Disqus Conversations