Windows 7 için Sevindiren Haber!
Hatırı sayılır kullanıcı kitlesine, desteğinin bitecek olmasına rağmen halen sahip olan Windows 7 kullanıcıları için Microsoft'tan sürpriz bir açıklama geldi...

Verilen desteğin kesilecek olmasına rağmen hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan Windows 7 için yeni bir haber geldi. Windows 7 kullanıcıları için sürpriz bir açıklama yapan Microsoft, yeni bir tarih açıkladı.  Ancak, bu durum için yüklü bir bedel ödemek gerekiyor.

2009 yılında piyasaya sürülen ve Windows XP‘den sonra en çok sevilen ve tercih edilen işletim sistemi olan Windows 7 için geri sayım başladı. Microsoft, 14 Ocak 2020 tarihinden sonra Windows 7 için güncelleme yayınlanmayacağını açıklamış, kullanıcılar da tercihen Windows 10’a geçiş sürecine dahil olmaya başlamıştı. Kullandığı sistemden vazgeçemeyen ve güncelleme almasa dahi sistemi kullanacak kişiler için Microsoft, sürpriz bir genişletilmiş güvenlik paketi ortaya çıkardı.

Microsoft tarafından açıklanan ESU (Extended Security Update) isimli yeni paket ile güvenlik güncellemelerine 2023 yılına kadar erişilebilecek. Ancak bunu sağlamak için kullanıcıların ek ücret ödemesi gerekiyor. Açıklanan fiyat listesine göre, Windows 7 Pro kullanan bir kullanıcı 3 yıl boyunca güncellemelere erişmek için 200 dolar ödeyecek. Ödenecek bu tutar sadece tek bir cihaz için geçerli olacak. İşletme veya KOBİ’lerin sistemi kullanmaları için geniş bir bütçe ayırmaları gerekiyor.

Son yayınlanan güncelleme ile ESU için uygun sisteme sahip olup olmadığınızı görüntülenebiliyor. Ancak sisteminiz uygun olsa bile yeni bir lisans satın almanız gerekiyor. Microsoft’un bu hamlesinin tüketiciler tarafından nasıl değerlendirileceği şu an için bilinmiyor.

https://shiftdelete.net/windows-7-icin-sevindiren-haber

YOUR REACTION?

Disqus Conversations