ییلاق جهان نما گرگان کجاست؟
جهان نما روستایی دیدنی بر فراز ابرها که شما می توانید در میان ابرها قدم بزنید. این روستا به دلیل قرار گیری در ارتفاعات امکانات زیادی ندارد و شما نمی توانید برای اقامت در جهان نما به دنبال ویلای لوکس باشید.

ییلاق جهان نما گرگان کجاست؟

جهان نما روستایی دیدنی بر فراز ابرها که شما می توانید در میان ابرها قدم بزنید. این روستا به دلیل قرار گیری در ارتفاعات امکانات زیادی ندارد و شما نمی توانید برای اقامت در جهان نما به دنبال ویلای لوکس باشید. در روستای جهان نما شما با امکانات شهری باید خداحافظی کنید و برای اجاره خانه در روستای جهان نما باید به دنبال خانه های روستایی باشید. به قدری این خانه ساده و با نظم خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته است که شما فکر می کنید وارد یه ماکت از خانه های روستایی شده اید. حتما برنامه سفر به جهان نما را داشته باشید چراکه رویایی بی نظیر است.

گلستان خطه سرسبزی است که شما برای اینکه بتوانید تمام مناطق گردشگری آن را ببینید باید ماه ها بار سفر را ببنید و امروزمی خواهیم شما را با دهکده جهان نما اشنا کنیم. جهان نما یکی از مناطقی بسیار زیبا و بکر می باشد که دارای جنگل های انبوه است. مساحت ۳۰ هزار و ۶۵۰ هكتار كه در شرقی‌ترین قسمت رشته كوه البرز قرار دارد. ارتفاع آن در حدود ۳ هزار و ۸۶ متر است و از فراز مرتفع‌ترین قسمتهایش می‌توان چشم‌اندازهای زیبای كردكوی، گرگان و بندر تركمن را تماشا كرد. دهكده ییلاقی جهان‌نما در مرکز این جنگل مرتفع قرار دارد؛ روستانشینان منطقه از اواسط بهار تا اوایل پاییز برای چراندن گوسفندان و بر پا كردن كندوهای عسلشان به آنجا می‌روند و در خانه های روستایی خود سکنی می‌گیرند.

در این روستا شما هیچ یک از امکانانت شهری را نخواهید دید و باید خودتان را برای زند گی روستایی چند روزه آماده کنید. در این روستا برق ، آب لوله کشی و حمام به صورت خصوصی ندارد و شما باید ظرف های خودتان را جمع کنید و بساط شستشو را به داخل حیاط بیارید و از تانکرهای آب لوله کشی استفاده کنید.

اجاره ویلا در روستای جهان نما

جهان نما یکی از روستاهای ییلاقی می باشد که به دلیل بکر بودن و به دور از امکانات شهری بسیار معروف است. طبیعت بکر و بی نظیر آن و همچنین دیدن اقیانوس ابرها بر فراز قله شور زندگی را در شما به جریان می اندازد. کلبه های این روستا بسیار ساده و بدون زرق و برق شهری می باشد و شما می توانید حس زندگی روستایی و طبیعت شگفت انگیز را در این خانه ها تجربه کنید. در ابن خانه های روستایی شما فقط یک اتاق ، بخاری برای گرمایش و لوازم اولیه برای پخت و پز دارید. البته ناگفته نماند شما می توانید برای لذت بردن از غذاهای محلی منطقه حتما سفارش پخت غذا بدید و از خوردن آن در فضای دنج روستا لذت ببرید.

اقامت در روستای جهان نما

برای اقامت در روستای جهان نما باید از کردکوی به سمت روستای یزدان محله حرکت کنید. از کردکوی تا میل رادکان مسیر کاملا آسفالت میباشد و شما از مسیر سمت راست بعد از دو ساعت نیم رانندگی به جهان نما خواهید رسید و با دیدن خانه های سنتی در دشت بکر و رویایی همه مسیر را فراموش خواهید کرد

جاذبه های دیدنی ییلاق جهان نما

آثار تاریخی : امام زاده روشن آباد ، برج معروف رادکان به ارتفاع 30 متر، گورستان کمرسرک ،گورستان جلینگ بلینگ ، پارک جنگلی امام رضا ، دهکده ییلاقی درازنو و جهان نما و جاده شاه عباسی , محیط بانی , جنگل ترکت , کوه آتشان , چشمه تکدار , جنگل موزی دار, چکل با ارتفاع 3000 متری از سطح دریا  و ابشار کله قندی می توان اشاره کرد. برای بازیدی از تمامی این جاذبه های گردشگری در جهان نما شما باید در حدود 5 روز دراین منطقه اقامت داشته باشید.

برج تاریخی رادکان

این برج در جنوب شهرستان کردکوی در غرب استان گلستان قرار دارد و یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان با بیش از یک هزار سال قدمت است. این برج با حدود 32 متر ارتفاع و 15 متر قطر از 2 قسمت گنبدی و بدنه تشکیل شده که گنبد آن به صورت مخروطی بلند و  کشیده و به صورت 2 پوسته‌ای است.

اجاره ویلا در روستای جهان نما

اجاره ویلا در روستای جهان نما

YOUR REACTION?

Disqus Conversations