ازن ساز
ازن ژنراتور دستگاهی است که برای تولید ازن گازی طراحی شده است. ازن به طور موثر در تصفیه آب استفاده می شود ، اما برای از بین بردن آلاینده های هوا ، ازن موجود در هوا باید به سطح بالایی برسد.

ازن ساز

ازن سازها به عنوان یک روش موثر برای تمیز کردن آلودگی هوای داخل و بوی نامطبوع تبلیغ می شوند. اما ازن با اثرات سوء برای سلامتی همراه است. شواهد علمی موجودن شان می دهد که غلظت ازن که برای تنفس بی خطر است بعید است در کنترل آلودگی هوای داخل خانه موثر باشد. تولیدکنندگان و فروشندگان دستگاه های ازن از اصطلاحات مختلفی برای توصیف ازن استفاده می کنند. اصطلاحاتی مانند"اکسیژن با انرژی" یا "هوای خالص" نشان می دهد که ازن نوعی اکسیژن"سالم" است. با این حال ، ازن یک گاز سمی با خواص بسیار متفاوت نسبت به اکسیژن است. ازن چه فرم خالص باشد و چه با سایر مواد شیمیایی مخلوط شود ، می تواند برای سلامتی مضر باشد.

ازن ، از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است. دو اتم اکسیژن مولکول اصلی اکسیژن را تشکیل می دهد. اتم سوم اضافی ازن رابه گازی ناپایدار و بسیار واکنش پذیر تبدیل می کند. لایه ازن در جو فوقانی به فیلترکردن اشعه ماورا بنفش آسیب رساننده از خورشید کمک می کند ، اما ازن موجود در هواییکه تنفس می کنیم برای چشم ، بینی ، گلو و ریه تحریک کننده است و می تواند تأثیر منفی زیادی بر سلامتی داشته باشد. این اثرات نامطلوب سلامتی منجر به تعیین استانداردهایی برای ازن در هوای خارج شده است.

ازن ساز چه کاری انجام میدهد؟

ازن ساز دستگاهی است که برای تولید ازن گازی طراحی شده است. ازن به طور موثر در تصفیه آب استفاده می شود، اما برای از بین بردن آلاینده های هوا ، ازن موجود در هوا باید به سطح بالایی برسد. کارشناسان بهداشت هشدار می دهند که کنترل شرایط برای اطمینان از اینکه هیچ شخص یا حیوان خانگی در معرض مقادیر زیادی ازن قرار ندارد مهم است. همچنین ازن با ایجاد اختلال در حس بویایی، بوی برخی آلاینده ها را می پوشاند. بعلاوه ، ازن برای از بین بردن باکتری ها و یا در موادی مانند پوشش کانال تهویه هوا و کاشی های سقفی موثرنیست.

مضرات گاز ازن

·        قرار گرفتن در معرض ازن می تواند باعث تحریک چشم ،بینی ، گلو و ریه ، سرفه و تنگی نفس شود.

·        ممکن است بیماری های مزمن تنفسی مانند آسم را تشدید کند.

·        احتمالاً باعث افزایش پذیرش در بیمارستان و مراجعه به مراکزاورژانس برای بیماری تنفسی می شود.

·        همچنین می تواند بر گیاهان داخلی تأثیر منفی بگذارد و به موادی مانند لاستیک ، پوشش های سیم الکتریکی و پارچه آسیب برساند.

مکانیسم عملکرد ازن ساز

مکانیسم عملکرد ازن ساز براساس خاصیت اکسیدکنندگیازن است. این مولکول های ناپایدار خاصیت اکسید کنندگی قوی دارند و دیگر مولکول ها رااکسید میکنند. این ویژگی ازن باعث شده که از آن به عنوان ماده‌ای برای تصفیه در زمینه‌هایمختلفی چون تصفیه فاضلاب شهری، تهیه آب آشامیدنی، صنایع غذایی، صنایع کاغذ و نساجیاستفاده شود. مهم­ترین فایده ازن ویژگی تمیز بودن آن است، زیرا مواد را اکسید می‌کندبطوریکه تقریبا محصول جانبی تولید نمی‌کند. از طرفی ازن دارای بوی قابل تشخیصی استو از این رو غلظت‌های خیلی کم آن نیز قابل درک است و این باعث ایمنی کارکرد با ازنمی‌شود.ازن می‌تواند بو و میکروارگانیزم‌هایی چون ویروس، قارچ و باکتری را اکسید وازبین ببرد.

ازن ساز خانگی

ازن ساز خانگی وسیله ای است که با استفاده از آن هوای منزل یا محلکار را می توان ضد عفونی کرد. از مزایای این دستگاه می توان به برطرف کردن بوهای بد،بوی سیگار، بوهای ناخوشایند از طبخ برخی غذاها، کشتن ویروس‌ها، تخم انگل، دور نگه داشتنحشرات و موجودات کوچک درون منزل، سارس و بیماری‌های واگیردار ویروسی اشاره کرد.

یکی از مهمترین کاربردهایدستگاه ازن ساز خانگی کشتن میکروب ها و انگل ها و جلوگیری از رشد تخمک گذاری انواعکرم ها درون آب است که می تواند به افزایش سطح سلامت افراد خانواده کمک شایانیکند. در این بخش به مهمترین خصوصیات دستگاه ازن ساز خانگی خواهیم پرداخت:

·        زمان لازم برای کشتن میکروب ها فقط 3 دقیقه است

·        گاز تولیدی این دستگاه ازن ساز کیفیت بسیار بالایی دارد

·        هیچگونه عوارض یا حساسیتی تولید نمی‌کند

·        کاربری بسیار آسانی دارد

·        مراحل ضدعفونی و گندزدایی آب را کامل و بدرستی انجام می‌دهد

ازن ساز قوی ‌ترین دستگاهتصفیه هوا یا قدرتمندترین وسیله جهت کشتن و ازبین بردن ویروسها و آلودگی مختلف تنفسیاست که در علم پزشکی توصیه های فراوانی به استفاده از آن شده است. این که شما دستگاهازن ساز را در خانه ، اتومبیل و یا حتی زیرزمین منزلتان استفاده کنید، به شما در ازبین بردن آلودگی‌های هوا کمک می کند.

امروزه از دستگاه ازن زندر بسیاری از صنایع مختلف استفاده می شود که صنایع غذایی، صنایع مرغداری ودامپروری، گلخانه ها و منازل از جمله آن ها می باشند. در ادامه مطلب شما را باتعدادی از موارد استفاده دستگاه ازن زن خانگی آشنا می کنیم:

·        ضدعفونی میوه و سبزیجات

·        ضدعفونی و انگل زدایی حبوبات

·        حذف بو سیگار یا قلیان در منزل

·        از بین بردن بوی فاضلاب در آب

·        پاک کردن بوی پخت و پز در منزل

 

 

YOUR REACTION?

Disqus Conversations